Begin of: Main content

 

Reviews

Fashawn - Boy Meets World

Ervaren jongens als Evidence (Dilated Peoples), The Alchemist en Planet Asia zagen het al in hem zitten. Fashawn is pas 21 jaar, maar heeft meer te melden dan het merendeel van de gevestigde orde. Samen met Exile, die het hele album produceerde, zet de rapper een ijzersterk debuut neer.

Albums die je van begin tot eind kan luisteren zijn dun gezaaid. Bij de meeste releases is het toch vissen naar de spreekwoordelijke krenten uit de pap. Het is dan ook een hele verademing dat Boy Meets World dit probleem niet kent. Je hoeft alleen maar bij track één op ‘play’ te drukken en vervolgens doen Fashawn en Exile 75 minuten lang het werk voor je.

De chemie tussen de twee is onmiskenbaar aanwezig, wat overigens ook mooi naar voren komt in dit interview. Ondanks dat alleen de naam van Fashawn de cover siert, heeft Exile een even zo belangrijke inbreng. De producer slash dj uit Los Angeles, bekend van samenwerkingen met Aloe Blacc en Blu (Below The Heavens), zet een sfeervolle, rustige hiphop sound neer waar tracks naadloos in elkaar overlopen. Met een veelzijdig sample/instrumenten-palet, bestaande uit frisse, afwisselende drums, blazers, jazz-achtige pianoriedels en mellow basslines schetst Exile een kleurrijk, veelzijdig muzieklandschap dat meer dan verdienstelijk wordt ingevuld door Fashawn.

De Westcoast rapper uit Central California doet precies wat de titel doet verwachten: een verhaal neerzetten van een opgroeiende jongen in een keiharde wereld. “Boy Meets World is just a story about a kid growing up,” legt Fashawn uit. “It’s my story, it’s very honest, it’s very in depth. So whatever you thought you knew about me, listen to this and you’ll really get a good look at who I am.” En daarmee zegt hij geen woord te veel. Why, Father, Boy Meets World, Ecology en de volgende quote uit Life As A Shorty, inclusief Inspectah Deck’s onvermijdelijke quote uit C.R.E.A.M., zijn enkele ‘hoogtepunten’ die een beeld schetsen van Fashawn’s leven. “Didn’t know how broke we was, ’til I got older. Never knew I had a father, until he showed up. Out of the blue trying to get back to momma. Stepdad walks in en here comes the drama.” […] “Kids used to make fun on my clothes, so one of them got punched in the nose. Kinda like ‘I was forced to be tough’, life as a shorty shouldn’t be so rough.”

De afwezigheid van een overkill aan gastbijdrages verdient overigens ook nog een speciale vermelding. Tegenwoordig heeft iedere ‘new kid on the block’ een waslijst aan interessante mc’s op z’n album, maar weet hij zelf allerminst te overtuigen. Fash houdt het (gelukkig) bij een handvol bijdragen, van onder meer Evidence, waar hij onlangs nog samen mee tourde, Blu en Planet Asia en drukt hierdoor des te meer zijn stempel op de plaat.

Door blijven lullen over het geweldige Boy Meets World is een optie, maar je kan beter het album zelf gaan luisteren. Het is al een prestatie op zich dat een track van 10 minuut 3, de titeltrack in dit geval, ook écht 10 minuut 3 kan boeien. Samengevat is Boy Meets World met recht één van de weinige kwalitatief hoogstaande platen van de afgelopen jaren en die moet je – zoals ze dat altijd mooi zeggen – koesteren.

Tracklist:

01. Intro
02. Freedom
03. Hey Young World (ft. Aloe Blacc & Devoya Mayo)
04. Stars
05. Life As A Shorty (ft. J Mitchell)
06. The Ecology
07. Our Way (ft. Evidence)
08. Why
09. Samsonite Man (ft. Blu)
10. Father
11. Sunny CA (ft. Co$$ & Mistah F.A.B.)
12. Bo Jackson (ft. Exile)
13. Lupita
14. When She Calls
15. Boy Meets World
16. The Score (ft. Planet Asia) (Online Bonus Track)
17. Breathe (ft. Bravo) (Online Bonus Track)
18. Outer City (Online Bonus Track)

Meer info: http://www.fashawn.net/

REAGEER!

Al 25 reacties:

echt heeeeerlijk deze, hopelijk komt ie snel binnen bij d’n cd-boer.

Mij totaal niet bekend, maar na één luisterbeurt wel verkocht. Wat een album! Doet een beetje denken aan Lupe Fiasco, maar wel met een eigen verhaal en eigen sound.

Recensie heeft mij wel benieuwd gemaakt, snel checken dit.

hulde aan dit album.

Heel puik plaatje! Vooral The Ecology is een geniale track. Fijne frisse wind die hiphop wel kon gebruiken imo.

Inderdaad erg tof, ga dit nog wel vaker luisteren de komende tijd!

afgelopen 2 weken alleen nog maar 90s hiphop geluisterd als reactie op die Saigone Warning Scheten 2.

Maar laat ik Fashawn nou ook maar eens gaan opzoeken. Hopelijk brengt dit weer wat evenwicht.

Niet. Slapen. Op. Deze.

dus dit^

Op basis van de naam zou ik hem laten liggen, maar met deze lovende kritiek ga ik het toch een poging wagen.

Hier hetzelfde, maar nou toch wakker. Klinkt nice/fris.

Draai hem nog steeds een paar keer per week. Nog steeds ’t album van 2009, deze plaat kan niet genoeg aandacht krijgen wat mij betreft.

nog niet gehoord…te lui om em te zoeken. als ie echt zo dik is zou ie wel in mijn vinyl collectie kunnen belanden

[edit] shit is alleen op cd…jammer hoor want hij klinkt zeker nice

Ik vind het weinig vernieuwend om eerlijk te zijn. Ik begrijp dat sommige anderen daar naar op zoek zijn, maar soms lijkt het alsof ik een album luister dat ik al heb.

Helemaal mee eens. Een overgewaardeerde hype, die op korte termijn weer vergeten is.

Pfff, welke hype dan? Het is nationaal en internationaal juist angstvallig stil rond deze release.

De hype op HIJS, hehe. Maar ik vind het wel logisch dat iedereen slaapt op deze release; ik kom er mijn bed ook niet voor uit. Er zijn voldoende albums met een vergelijkbare sound die me wél weten te boeien, maar Fashawn lukt dat geen moment.

“F, for the fire I spit… You know what the rap game need…F.A.S.H.A.W.N.”

Voor degenen die nu echt uit ‘t niets door deze release verrast worden, Fashawn had je vorig jaar al gewaarschuwd met z’n “One shot one kill” mixtape waar ook die track met EV al op stond.

Come on, ya’ll still sleepin’ on the kid?!

WAKE UP!!!

Boek hem dan. Want de Mezz is aardig dood qua dope hiphop.

hmmm ben nog undecided over deze cd. eerste keer luisteren vond ik em wel goed maar daarna vond ik em al een stuk minder.

draai deze paar keer per week sowieso; nog steeds heerlijk album dit, ik skip niks.

Quote:
draai deze paar keer per week sowieso; nog steeds heerlijk album dit, ik skip niks.

word up, @ borrie noem maar eens 3 albums uit 2009 die hieraan kunnen tippen qua sound ik ben heel benieuwd.

ik ook wel, album van het jaar zowiezo!

toen ie net uit was had ik ook niet zoiets van dit moet ik nodig gaan checken
maar na het zoveelste betoog van Rik heb ik hem toch maar gechecked

en moet zeggen dat het idd een zwaaar dope album is
zelfs de in eerste instantie wack uitziende hoes begrijp ik inmiddels

kan niet wachten om hem te zien in munster! draai het album werkelijk helemaal grijsss. samsonite man en the ecology zijn favoriet, maar eigenlijk is er geen 1 track die ik kan afzetten!

REAGEER!

met Facebook:

Begin of: Additional content